Přestup během roku

Volná místa 2023/2024

Přihláška

Budeme-li mít v daném ročníku ještě volné místo, domluvíme si osobní setkání. Přestoupit je možné kdykoliv v průběhu školního roku. Je to velmi jednoduché - viz níže.

Chcete vědět více? Stačí nás jakkoliv kontaktovat.

1. krok: Předběžná nezávazná přihláška

K ničemu vás nezavazuje. Potřebujeme jen vědět, kdo se k nám hlásí a kdo jsou jeho rodiče.

Předběžná přihláška - přestup

2. krok: Týden na zkoušku

Chceme dětem umožnit, aby si školu vyzkoušely předtím, než do ní nastoupí. Proto se s vámi dohodneme na týdnu na zkoušku, kdy bude dítě celý týden chodit do naší ScioŠkoly jako ostatní děti. Vyzkouší si náš přístup a naše metody, seznámí se s průvodci i vedením. Na konci týdne pak společně provedeme vyhodnocení.

3. krok: Schůzka s rodiči

S rodiči i dítětem se potkáme na konci týdne na zkoušku zhruba na půl hodiny, abychom společně vyhodnotili, jak se dítěti ve škole líbilo a zda i za nás to vypadá, že by ScioŠkola byla pro dítě vhodná. Bereme v úvahu nejen názor průvodců, nebo rodičů, ale i dítěte, co bylo na zkoušku, a potencionálních budoucích spolužáků. Také se mohou rodiče doptat, co dalšího by chtěli vědět. Cílem je, abychom my poznali blíže rodiče a rodiče blíže poznali naši ScioŠkolu.

Klíčový je soulad co se týče hodnot a pedagogických zásad ScioŠkol

Hodnoty a pedagogické zásady ScioŠkol

4. krok: Formality vyřídíme za vás

Když se společně shodneme, že dítě přestupu, vše s vaší původní školou vyřídíme. Kromě podpisu smlouvy nemusíte nic řešit.

5. krok: Nástup

Nová škola, která dává smysl, bez stresu, bez známek. Škola kam se děti těší a která je připraví na život v měnícím se světě.