Hledáme vedení školy

Zakládáme novou základní ScioŠkolu v Brně ve čtvrti Trnitá. Potřebujeme dva nové kolegy, kteří školu spolu s námi vytvoří a poté ji i povedou. Jednoho už máme, nalezneme i druhého?

4. 4. 2023| Marian Golis
Blog Inzerce

 

Vedení základní ScioŠkoly v Brně

Zakládáme již druhou základní ScioŠkolu v Brně a hledáme nového kolegu do tandemu vedení, který školu spolu s námi vytvoří a poté povede.

 

Více informací

a jak se přihlásit?

Těšíme se na vaši odpověď, kterou nám zašlete do 21. 4. 2023.

 

Koho hledáme?

Odvážného člověka, který spolu s kolegyní v tandemu školu rozjede a povede. Pokud máte zájem, určitě musíte mít zkušenosti s prací s dětmi i s vedením lidí. Musíte být aktivní, odolní, optimističtí a také ochotní se stále učit. Pedagogická kvalifikace může být výhodou, ale rozhodně není nutná.

Ve Scio si zakládáme na vzájemné důvěře a otevřenosti. Snažíme se vždy rozhodovat na nejnižší možné úrovni, úkolem nadřízených je dodávat kontext, ne rozhodnutí. Hledáme lidi, kterým taková kultura vyhovuje.

Co budete dělat?

V září 2023 chceme školu otevřít. Papíry a budovu zařídíme, společně musíme najít váš nový tým, a hlavně děti, které budou do školy chodit.

V prvních týdnech se budete hlavně učit. Navštívíte některé z našich dalších škol. Vysvětlíme vám naši vzdělávací koncepci. Společně budeme vymýšlet, jak přesně bude brněnská škola fungovat. Začneme hledat žáky a další lidi do týmu. Připravíme prostory.

A 1. září škola otevírá. Vedení školy v průběhu roku věnuje hodně času podpoře týmu průvodců. Budete jim naslouchat, pomáhat jim řešit pracovní problémy a rozvíjet otevřenou a respektující firemní kulturu.

Určitě budete také pracovat s dětmi i vysvětlovat rodičům, co a proč se ve škole děje, a co se naopak neděje. V neposlední řadě se budete starat o ekonomiku a organizačně administrativní chod školy. Musíme mít v pořádku papíry i technickou stránku věci – světla musí svítit, obědy nám musí někdo dovézt, někdo je vydat dětem a večer se musí ve škole uklidit. To všechno budete muset zařídit.

Na to celé budete v tandemu vedení ScioŠkoly dva. Jak se o jednotlivé úkoly a odpovědnosti podělíte, bude z velké části na vás. Záleží na tom, co vás bude bavit a v čem budete dobří.

Nebudete na to ale sami. Pomůže vám tým Podpory ScioŠkol, kde jsou k dispozici odborníci na finance, právo, marketing, HR a podobně. No a v neposlední řadě je tu Rada ScioŠkol, která koordinuje celou skupinu ScioŠkol a bude vám nápomocná ve všem, co budete potřebovat.

Prostor bude i pro odpočinek, protože máme 40 dnů dovolené.

To zní skvěle, co je potřeba udělat?

Pošlete nám:

Životopis (jedna strana v PDF), uveďte jen věci relevantní k této pozici. Zejména zkušenosti s vedením týmu/lidí a s prací s dětmi.

Krátký dopis (jedna strana v PDF), proč jste se rozhodl/a k nám přihlásit a co od nové role očekáváte.

Těšíme se na vaši odpověď, kterou nám, prosím, zašlete do 21.4.2023

Učiňte tak zde

 

Co vás čeká potom?

  • On-line test pracovního potenciálu, který ověřuje schopnost rychle nacházet správná řešení a volit efektivní strategie při řešení problémů. Obecně identifikuje a měří potenciál k rychlému a efektivnímu učení se, rozvoji a adaptaci.
  • Assessment centrum, setkání 6-10 finalistů. Připravíme si pro vás různé úkoly, chceme vidět jak přemýšlíte a jak přistupujete k problémům. Zároveň je to příležitost pro vás setkat se s námi a doptat se na vše, co vás zajímá.
  • Návštěva školy, chceme vám nabídnout možnost přijít se podívat do naší školy a zároveň vás vidět při práci s dětmi.
  • Finální pohovor s Ondřejem Štefflem a Radou ScioŠkol.

Jak to u nás chodí

Mrkněte se na blogu Smysl v práci, server Atmoskop  a více o ScioŠkolách.

 

 

Více informací

a jak se přihlásit?

Těšíme se na vaši odpověď, kterou nám zašlete do 21. 4. 2023.